:: Informácie :: Trvanie vyučovacích hodín a prestávok :: 27 slovenských škôl v Klimatickej Aliancii

:: Úvod
:: História
:: Fotogaléria
:: Žiaci
:: Krúžky
:: Školský časopis
:: Zborovňa
:: Informácie
:: Dokumenty
:: Kontakt
:: Odkazy

:: Z fotogalérie ::

viac fotiek...

27 slovenských škôl v Klimatickej Aliancii

Za účasti 44 zástupcov slovenských škôl a samospráv, zástupcov Klimatickej Aliancie z Rakúska sa dňa 4.2.2008 uskutočnil v Banskej Bystrici workshop „Klimatická Aliancia ako výzva pre samosprávy a školy“.

Počas workshopu prevzalo prvých 27 slovenských škôl certifikát pridruženého člena Klimatickej Aliancie. Tieto školy sú od tejto chvíle oprávnené používať logo „Múdre hlavy v Klimatickej Aliancii“. Členstvo škôl v Klimatickej Aliancii má obrovský význam z hľadiska rozvoja lokálnych dobrovoľníckych aktivít a zapojenia sa škôl do medzinárodnej spolupráce.

Workshop bol súčasťou aktivít trilaterálneho projektu „Dajme šancu slnku“, ktorý na Slovensku realizujú Priatelia Zeme – CEPA z podpory Európskej únie a je terminovaný na roky 2007 – 2010. Hlavné ciele projektu sú: vyvolať záujem miest, obcí, škôl o vstup a rozvoj národných a medzinárodných aktivít v rámci Klimatickej Aliancie, zriadiť národnú kanceláriu Klimatickej Aliancie na Slovensku, propagovať a iniciovať aktivity, ktoré povedú k šetreniu energiami, separácii odpadov, udržateľnému rozvoju obnoviteľných zdrojov energie a pod.

V rámci projektu bolo do tejto chvíle realizovaných 18 seminárov „Klíma bez hraníc“, ktorých sa zúčastnilo 442 pedagógov zo základných a stredných škôl a 13 iných verejných podujatí pre 268 účastníkov.

Klimatická Aliancia združuje mestá a obce v 17 európskych štátoch, ktorých spoločným záujmom je ochrana svetovej klímy. Pridruženými členmi môžu byť aj školy a mimovládne organizácie. Klimatická Aliancia sa usiluje obmedziť emisie skleníkových plynov v priemyselných krajinách a tiež podporovať partnerov v Amazónii pri zachovaní ich kultúry a ochrane dažďových pralesov. Členstvo v Klimatickej Aliancii je prestížnou značkou využiteľnou napr. pri uchádzaní sa o finančné prostriedky z rôznych fondov EÚ.

Priatelia Zeme – CEPA privítajú ďalší záujem škôl, miest, obcí, mimovládnych organizácií, firiem o vstup do Klimatickej Aliancie. Informácie nájdete na internetových adresách http://www.priateliazeme.sk/klima, http://www.sunshine-eu.org, prípadne si ich môžete vyžiadať na elektronickej adrese oztatry@slovanet.sk.

Mgr. Rudolf PADO, koordinátor projektu
(oztatry@slovanet.sk, 0903 028 364)

Zoznam škôl v Klimatickej Aliancii k 31.1.2008

Názov školyKontakt